Kaplica p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Drożdzienicy

Kaplica odpust

Oczyszczenie i renowacja posadzki w kaplicy 2022 r.

Remont posadzki w zakrystii, prezbiterium i przy wejściach do kaplicy (nowe schody). Założono też nowe nagłośnienie i nowe szafy.

Nowe stacje Drogi Krzyżowej 2021 r.

Z początkiem nowego roku 2021 został zamontowany w kaplicy ostatni już witraż (symbol Ducha św. w postaci gołębicy). Ów witraż w godzinach wieczornych jest podświetlany nadając piękno wykonania.

W czasie tegorocznego Wielkiego Postu zostały wykonane nowe stacje Drogi Krzyżowej (14  obrazów malowanych na szkle) w pięknych nowych ramach. Wykonawcą owych stacji jest Państwo Franciszka oraz Zygmunt Kędzierscy, mieszkańcy Przymuszewa, parafianie tutejszej parafii, którym
składam za trud, włożony wysiłek wielkie serdeczne – „Bóg zapłać”!.

Do parafii pw. Św. Michała Archanioła w Dąbrówce przynależy Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust przypada w dniu 14.09. każdego roku.

W roku 2019 w uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego głównym celebransem był ksiądz Ariel Januszewski wespół z kapłanami ks. kan. Pawłem Piesik oraz ks. prał. Edwinem Sołtysiak.

Ponieważ w tym roku w setną rocznicę Urodzin Św. Jana Pawła II, przypadła 35-a rocznicę poświęcenia tejże Kaplicy na chwałę Pana i pożytek wiernych, od roku 2018 były systematycznie prowadzone prace związane z wykonaniem oraz zamontowaniem witraży w poszczególnych oknach świątyni.
W obecnym roku zamontowano dwa witraże w największych oknach Kaplicy. To dzieło jest zwieńczeniem tych prac na Jubileusz Kaplicy. W tym roku Sumę Odpustową w koncelebrze zaproszonych kapłanów sprawował Ks. Neoprezbiter mgr Szymon Orzech, który obecnie jako Wikariusz pracuje w jednej z tczewskich parafii.